Jste-li milovníci golfu, ani při svém pobytu v Janově si nemusíte svůj oblíbený sport odepřít. V obci se rozprostírá rozlehlý golfový areál, který těsně hraničí s Národním parkem České Švýcarsko. Jen málokterý areál vám nabídne takové přírodní scenérie, jako právě ten janovský. Od hotelu U Zeleného Stromu je vzdálen jen asi pouhého půl kilometru.

Golf Janov

Čtyřiadvacetihektarové devítijamkové hřiště leží v nadmořské výšce 320 metrů a rozdíl mezi jeho nejnižším a nejvyšším bodem činí bezmála čtyřicet metrů. Podloží půdy tvoří z velké části pískovec, na plně zavlažovaných greenech se střídají místa různé hloubky. Pohodlí hráčů zajišťuje pohodlné zázemí s klubovnou a restaurací, ve které si můžete pochutnat na typické české domácí kuchyni, ve které nenajdete žádná umělá dochucovadla. Areál nabízí možnost ubytování v penzionu ve třílůžkových pokojích se sociálním zařízením, televizí a nechybí ani připojení na internet.

V Janově vítají i začínající hráče

Kvalitní green a zázemí však není všechno, co golfový areál v Janově hráčům nabízí. Mottem jeho provozovatelů je přátelská atmosféra, díky které si hru opravdu užijete a navíc se skvěle pobavíte. V janovském areálu se zdejší profesionálové věnují také výuce golfu a tak jsou zde vítány rovněž děti i začínající dospělí hráči.

Provozní doba a ceny

Green Fee                                                      pondělí-pátek             sobota-neděle
18 jamek (celodenní)                                    500,- Kč                      700,- Kč
9 jamek                                                        400,- Kč                      500,- Kč

Kontakt

Golfové hřiště Janov
407 14 Arnoltice
Tel.: +420 412 514 334, +420 602 445 651
E-mail: 
golf.khgcs@seznam.cz

Kde leží golfový areál?

Golfové hřiště se rozkládá na okraji obce, při příjezdu od Hřenska po levé straně za vilovou zástavbou. V jeho těsné blízkosti stojí nově vybudovaná 40 metrů vysoká železná rozhledna, která je celoročně volně přístupná. Její vyhlídková plošina vám nabídne pěkný pohled jak na golfové hřiště, tak na okolní obce, Pravčickou bránu, Růžovský vrch, Děčínský Sněžník, Stříbrné stěny, Lužické hory, saský Königstein a za dobré viditelnosti také na Ještěd.