Obec Janov u Děčína získala atraktivní výletní místo v podobě nové rozhledny, nabízející jedinečné výhledy do oblasti Česko-saského Švýcarska. Od hotelu U Zeleného Stromu stačí přejít hlavní silnici, projít řídkou vilovou zástavbou a vysoký stožár rozhledny vám sám napoví, kudy se k vyhlídkovému místu dostanete.

 rozhledna janov

Rozhledna leží na turistické stezce

Janovská rozhledna je zároveň vysílačem mobilního operátora. Má železnou konstrukci, kterou prochází točité schodiště, její výška je 40m a vyhlídková plošina leží o deset metrů níž. Z rozhledny můžete vidět okolní obce, Pravčickou bránu, Děčínský Sněžník, Růžovský vrch, Stříbrné stěny, dohlédnete na panoramata Lužických hor i na saský Königstein. Za dobré viditelnosti lze spatři také Ještěd. Janovská rozhledna se nachází přímo na žluté turistické stezce, která sem vede z Hřenska a míří dál do indiánské vesničky Rosehill v obci Růžová, kde se návštěvníci navrátí do doby o 150 let nazpět na severoamerický kontinent do osady prérijních indiánů. Výlet na rozhlednu tak můžete spojit s prohlídkou vesničky, kde můžete vidět indiánská obydlí týpí, napodobeniny indiánských oděvů, různé předměty denní potřeby, zbraně či hračky. Vesnička je v provozu od května do konce srpna. Odtud stezka pokračuje dál až k Divoké soutěsce. Okolí je vhodné zejména pro milovníky přírody, pěší turistiku a cykloturistiku.

Návštěvu ovlivňují jen přírodní živly

Rozhledna je celoročně přístupná, nemá omezenou provozní dobu ani trvalou obsluhu. Navštívit ji můžete, dokud teploty neklesnou pod minus 10 °C. Vstup je zakázán při sněhu a námraze na schodišti a ochozu, za deště, sněžení, silného větru, před bouří, při ní a krátce po ní.

Parkoviště na čekané

Rozhledna vznikla v roce 2013 a je plánována také výstavba parkoviště. Motorizovaní návštěvníci mohou prozatím parkovat v obci.

Kontakt

Provozovatel
NORD BOHEMIA GOLF s. r. o.
Janov 233
Tel.: +420 412 514 334
(Společnost sídlí v prostorách golfového hřiště).