Z Janova se můžete vydat k soutěskám do Hřenska pěšky, nebo sjet autem, které odstavíte na parkovišti za restaurací Klepáč a dál už půjdete po svých. Turisticky značená cesta k přístavišti pramic mířících po řece k Edmundově (nebo-li Tiché) a Divoké soutěsce vede podél skal, obklopuje ji krásná svěží příroda a místy procházíte romantickými skalními tunelem a po lávkách.

Soutěsky Hřensko

Ticho ruší vyprávění převozníka a smích turistů

Cesta končí na dřevěném mole u přístaviště pramic. Jsou velké a každá pojme i více než deset návštěvníků. Plavbu mezi mnohdy bizarními skalními útvary připomínajícími lidské bytosti i zvířata doprovází poutavé a často velmi vtipné vyprávění převozníka. Na cestě vás čeká překvapení v podobě vodopádu, který se nenadále spustí ze skalní stěny. Pramice plují hlubokými útrobami skal oběma směry. Mezi soutěskami počítejte s nutností pěšího přesunu, který si můžete zpestřit občerstvením na Mezním můstku. Plavba Tichou soutěskou trvá asi 20 minut, Divokou soutěskou poplujete asi o pět minut méně.

Kudy k soutěskám?

K soutěskám vede několik cest. K Tiché soutěsce se můžete vydat z Hřenska, od Růžové nebo z Mezné. Z Hřenska půjdete proti proudu řeky Kamenice přibližně 2 km. Vydáte-li se z Růžové nebo z Mezné, nakročíte na zelenou turistickou značku, půjdete na Mezní můstek a po žluté dojdete k Tiché soutěsce. K Divoké soutěsce vede cesta z Mezní Louky, kde se dáte po modré turistické značce směrem ke Strži a do cíle pokračujete sestupem po žluté turistické značce.

Kde zaparkovat?

Pojedete-li vlastním dopravním prostředkem, můžete zaparkovat na vyhrazeném parkovišti v Hřensku (auto 100 Kč/den, 30 Kč/hod., motocykl 50 Kč/den, 20 Kč/hod.), nebo popojet na na Mezní louku, kde je po pravé straně velké parkoviště.

Provozní doba

Tichá Soutěska
Od Velikonoc do října každý den 9.00 – 18.00 hod.
Divoká Soutěska
Od Velikonoc do října každý den 9.00 – 17.00 hod.


Ceník

Tichá Soutěska

Dospělí 80,00 Kč
Děti a důchodci40,- Kč 40,00 Kč
Invalidé ZTP 40,00 Kč
Pes (s náhubkem a na vodítku) 40,00 Kč

Divoká Soutěska

Dospělí 60,00 Kč
Děti a důchodci 30,00 Kč
Invalidé ZTP 30,00 Kč
Pes (s náhubkem a na vodítku) zdarma
Možnost přepravy kočárků zdarma